LingoDeer – przyjemna aplikacja do nauki języka japońskiego

Opublikowano 22 marzec, 2018 o 12:58 przez admina
Komentarzy (1) Kategorie: lingodeer

Ucząc się języka japońskiego przeleciałem przez bardzo dużą ilość aplikacji do nauki na smartfona. Mam telefon na androidzie, więc wybór jest naprawdę spory. Ostatnio używam jednej z której jest bardzo zadowolony. Nazywa się LingoDeer, jest aplikacją darmową i moim zdaniem świetną.

Standardowo można się uczyć znaków kany, katakany i i hiragany, ale tą część sobie darowałem, ciekawszy jest sposób nauki samego języka. Głównie polega to na układaniu odpowiednich zdań w języku japońskim lub wybieraniu poprawnych. W dowolnym momencie można usłyszeć wymowę całego zdania, znaku kanji lub pojedynczych znaków kany.

Apka nie jest przetłumaczona na polski, ale chcąc się uczyć japońskiego angielski to raczej podstawa.

Poniżej kilka screenów:

Z tego co widziałem, dzięki tej aplikacji można się również uczyć języka chińskiego oraz koreańskiego, ale nie testowałem. Przypuszczam jednak, że całość wygląda identycznie jak w wersji do nauki japońskiego.

Świetna apka, polecam wszystkim do nauki japońskiego. Póki co jest to mój faworyt jeśli chodzi o naukę tego języka 🙂

Jeden komentarz

  • Tez się z niej uczę says:

    I ku mojemu zdumieniu nawet potrafię już powiedzieć proste zdanie po japońsku, o co nigdy bym siebie wcześniej nie podejrzewała. Pomysł na bloga znakomity, więc dlaczego tak mało tu wpisów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *